Facebook YouTube
 1. Jakie kartony zastosować do transportu morskiego?

  Naszym Klientom proponujemy kartony na papierze typu kraft, który jest odporny na wilgoć. Dzięki tym właściwościom detal, który jest zapakowany w karton może być transportowany drogą morską i nie jest narażony na ekstremalne warunki panujące podczas transportu.
 2. Jakie artykuły zastosować do ochrony antykorozyjnej?

  Najlepszą ochroną antykorozyjną dla detali są papiery oraz folie antykorozyjne. Jest to nowoczesna technologia polegająca na uwalnianiu lotnych inhibitorów korozji. Dzięki takiemu zastosowaniu detal dociera do odbiorcy nietknięty warunkami atmosferycznymi.
 3. Jakie drewno zastosować do transportu morskiego?

  Tylko i wyłącznie drewno IPPC, fitosanitarne.
 4. Jaki rodzaj taśm zastosować na minusowe temperatury?

  Zalecana jest taśma na kauczuku naturalnym czyli popularny solvent. Jest to taśma odporna na temperatury od -30 do +80 stopni.
 5. Nadruki na kartonach.

  Nadruki na kartonach wykonujemy metodą flexo. Drukujemy do 7 kolorów na maszynach typu masterline.
 6. Jaką folię stretch zastosować do owijania ręcznego?

  Na rynku jest wiele rodzajów folii. Naszym Klientom proponujemy folię standard o grubości od 17my do 30my. Zapewnia ona bardzo dobrą ochronę towaru oraz gwarancje dostarczenia bez uszkodzeń.
 7. Taśma pakowa, maszynowa czy ręczna?

  W zależności od skali produkcji. Klientom pakującym dużo wysyłek dziennie, maszyna może pomóc i w znacznej mierze skrócić czas pakowania, a co za tym idzie zwiększyć wydajność linii produkcyjnych.
 8. Jestem zainteresowany zakupem taśmy pakowej z nadrukiem. Jaką wybrać?

  W ofercie posiadamy taśmy na trzech różnych klejach. Najpopularniejszym jest klej HOT-MELT. Jesteśmy w stanie stworzyć taśmy do 4 kolorów.
 9. Gdzie stosuje się pochłaniacze wilgoci?

  Pochłaniacze wilgoci stosuje się do wysyłek morskich. Jak sama nazwa wskazuje służą do zabezpieczenia detalu przed korozją.
 10. Jaką taśmę PP dobrać do paletyzacji?

  W zależności co będziemy pakować. Nasze taśmy mają bardzo wysoką tolerancję na zrywanie co zapewnia idealne zabezpieczenie przesyłki na czas transportu. Jeżeli będziemy transportować ciężkie rzeczy jak np. rury stalowe, wtedy zalecane są taśmy o sile zrywania 3700 daN. Dla lżejszych już od 580 daN.
 11. Folia pęcherzykowa czy wypełniacz?

  W zależności od specyfikacji pakowania. Folia bąbelkowa idealnie sprawdza się w pakowaniu produktów o niestandardowych wymiarach oraz szklanych. Wypełniacz służy, jak sama nazwa wskazuje do wypełnienia kartonu tak aby produkty w kartonie nie przemieszczały się.
 12. Jakie urządzenie wybrać do spinania palet?

  W naszej ofercie znajdą Państwo trzy rodzaje maszyn. Napinacz, paskowacz oraz zgrzewarka. W zależności od potrzeb oraz powtarzalności paletyzacji nasi handlowcy pomogą dobrać odpowiednie urządzenie.
 13. Czy kolory taśm PP mają znaczenie?

  Nie. Kolorowe taśmy PP stosuje się do identyfikacji towaru, który wyjeżdża z Firmy.